Yolunu gözlediğim The Walking Dead bomba gibi geliyor
The Walking Dead bomba gibi geliyor

Yolunu gözlediğim The Walking Dead bomba gibi geliyor

Beni bilen bilir dizi izlemeyi ne kadar çok sevdiğimi, özellikle yabancı dizilerin çoğunun finalini yapmışımdır, şu an beni heyecanlandıran ise The Walking Dead’den gelen 6. sezon 2. fragmanı oldu, halbuki daha birkaç hafta önce bir fragman daha yayınlanmıştı.

Yolunu gözlediğim The Walking DeadGenelde yabancı dizi dediğimizde hiç şüphesiz aklımıza hep Amerikan yapımı diziler geliyor, nedendir bilinmez demeye hiç gerek yok film gibi dizi yaparlarsa böyle izlenir işte, HBO ve AMC gibi kingler olduktan sonra ooo. Prison Break ile başladığın yabancı dizi hayatıma, Breaking Bad ile zirveyi yaşatıp, Game of ThronesVikings ve The Walking Dead ile devam ediyorum, ha bu arada son zamanlarda Umut Uzunöz sayesinde Under the Dome‘a baya bir sardım ve 2. sezonda bitti bitecek, Vikings, Game of Thrones ve The Walking Dead’in sezon tatilinde iyi gitti diyebilirim. başladığım dizilerden de nedense hiç pişman olmadım hepsi birer baş yapıt çıktı yada yabancı diziler baş yapıt olarak doğmuşlar. Ayrıca izlediğim Arrow ve Revolution dizilerine de bir türlü zaman ayıramadım ve nerede kaldığımı dahi unuttum :(

Neyse konumuz benim hangi dizileri izlediğim ve nerede kaldığım değildi, konumuz AMC‘nin amiral gemisi  The Walking Dead‘in yeni sezonu için az önce yayınladığı Trailer videosu. Önceki sezonlarda biraz rutine bağlayan dizi sürekli hayatta kalma muhabbeti ile aynı olayların farklı yerlerde yaşanmasını konu alıyordu ve bu durum benim pek hoşuma gitmemeye başlamıştı, neyse ki AMC bu konuda bir şeyler yapma gereği duymuş gibi görünüyor, şahsen yeni yayınlanan fragmanda bol bol gerilim tekrar bizlerle olurken, her yer yine zombiler ve kan ile dolu gibi görünüyor.

The Walking Dead bomba gibi geliyor

Ama yine bir süre bekleyeceğiz, bir süre dediğim Tam 1 ay 1 gün, hadi 1 ay geçerde 1 gün cehennem ızdırabı gibi gelecek yine, eminim dizinin yeni bölümü gelecek diye 1 hafta öncede eve erzak depolamaya başlarım, zaten 45-50dk dizi bölümü için 3 saate bitmeyecek cips ve çekirdeği yemek için bir hayli emek sarf ederim. The Walking Dead 12 Ekimde bizlerle olacak. tabi ki bu kadar süre 4 gözle beklediğimiz dizi için yeni sezona özel 90 dakikalık özel bölümü ile birlikte.

Bildiğiniz ve gördüğümüz kadarı ile 6. sezondan kısaca bahsetmek gerekir ise başrollerde Steven YeunAndrew Lincoln, Lauren Cohan, Norman Reedus gibi isimler var, ve tabi daha önceki sezonlarda ölenler sayesinde dizideki insan sayısını dengelemek adına kadroya yeni katılacak olan Ethan Embry ve Lennie James de oldukça dikkat çekici. Sadece insanlar değil dizideki lanet olasıca zombiler, yani bizim tabirimiz ile ayaklılarda da yeni gelişmeler var, eklenen efektler ve makyaj sayesinde daha bir korkunç olmuşlar, yaşlandılar tabi olacak o kadar :D

The Walking DeadHa bu arada 6. sezon için dizinin son sezonu olacak falan diye bir takım söylentiler var, hatta bu söylentiler baya ses getirir oldu, seneryonun da tekrar etmeye başlaması da bu söylentileri kanıtlar nitelikte, eğer 6. sezonun ilk bölümlerinde güzel şeyler göremez ve diziye eski The Walking Dead diyebilir isek belkide dizinin son sezonu olabilir. Seneryo kendini değiştirip izleyiciyi tatmin edemiyor ise zaten en hayırlısı bitmesi olur, zira yeni bir şeyler göremez isek bitmesine üzülmem bile.

Hakkımda
Murat Dinc
Bir şeyler söyle:

13 yorum