Whatsapp İle Mesaj Göndermek Ücretsiz Midir?

Bugün sizlere iki uygulamayı birden işlemeye çalışacağız. Öncelikle Whatsapp nedir ne işe yarar diye sorarsanız öncelikle bu yazılım akıllı telefonlar için geliştirilen mesajlaşma platformudur diyebiliriz basitçe. İlk bir yıl kullanımı ücretsizken sonraki yıllarda kullanmaya devam ederseniz yıllık çok düşük bir miktar abone ücreti ödüyorsunuz. Bu program adeta kısa mesaja bir alternatif olmuştur. Çünkü bu program üzerinden mesajlaşma ücretsizdir. Ayrıca video ve ses kaydı gönderebileceğiniz bu yazılım ayrıca bulunduğunuz konumu da paylaşabileceğiniz bir platform.

Bu program herhangi bir internet paketi veya internet bağlantısı yoluyla ücretsiz olarak karşıdaki kullanıcıyla anlık mesajlaşmayı sağlar üstelik karşıdaki kapalı durumda olsa bile iletilir. Bu uygulamayı eğer Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız Google Playdan IPhone kullanıcısı iseniz App Store’dan indirebilir ve ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. Whatsapp cep telefonu listenizi tarar ve bu uygulamayı kullananları tespit eder ve siz anlık mesajlaşmaya kolayca başlayabilirsiniz. Ancak bilmemiz gereken bir durum var ki bu uygulama anlık mesajlaşma platformu olduğu için cihazınıza kötü niyetli kullanıcıların mesajlarından virüs bulaşma ihtimali olabilir ve bununla alakalı bazı hadiselerde yaşanmıştır.

Whatsapp indir linkine tıklayarak tamindir üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yazılım sistem güvenlik tedbirlerini her geçen gün artırmakta olup bizimde cihazımıza etkin bir virüs programı yüklememiz bu durumu zorlaştıracaktır. Çünkü virüs programı bütün teknolojik cihazlar için hayati önem taşımakta. Telefon veya bilgisayar fark etmez herkesin bilinen bir anti virüs kullanıcısı olması gerekir. Günümüzde piyasada birçok anti virüs yazılımı mevcuttur. Ancak bu anti virüslerin hepsi aynı güvenilirlikte değildir. Biz size burada en güvenilir ve en çok kullanılan virüs programlarından bir kaçından söz etmek istiyoruz. İlk olarak en çok bilineni olan BitDefender antivirüs programını tavsiye ederiz. Bu program 2001 çıkış tarihli olup çok basit bir ara yüze sahiptir. Diğer bazı programlar gibi bilgisayarınızı yavaşlatmadan aktif bir koruma sağlar.

İkinci olarak ise size sunacağımız yazılım Kaspersky. Program 2006 yılında piyasaya sürülmüş ve diğerlerine oranla en yüksek ücrete sahip yazılımdır. Ancak diğer virüs programlarından en güçlü farkı veri tabanında virüs ve casus yazılımların kimlikleri en geniş oranda bulunmaktadır. *En bilinen üçüncü virüs yazlımı ise Norton anti virüs programıdır. 1991 yılından beri piyasa olan bu program oldukça büyük bir kullanıcı kitlesi edinmiştir ve tarama süresi biraz uzun sürmektedir.

Bu gönderiyi paylaş Facebook Twitter Pinterest
Bu konu hakkındaki düşüncelerin paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YÜKLENİYOR