PayPal’da kalan bakiyeleri LÖSEV’e bağışlıyoruz!
paypal

PayPal’da kalan bakiyeleri LÖSEV’e bağışlıyoruz!

Bir çoğumuzun bildiği gibi geçtiğimiz günlerde PayPal Türkiye‘deki hizmetini sonlandırdığını açıkladı. PayPal‘ın resmi websitesi üzerinden Türkiye’deki kullanıcılara gösterilen duyuru ile bilikte 6 Haziran’dan itibaren PayPal Türkiye’de kullanılamayacağı belirtildi. Bu durumdan dolayı PayPal Türkiye’deki kullanıcılarından hesaplarındaki bakiyeleri 6 Haziran 2016 tarihine kadar Banka hesaplarına çekmelerini yada harcamalarını talep etti. Bir çok kullanıcı şimdiden PayPal bakiyeleri için işlem oluşturmuş olmasına rağmen, bir çok kullanıcı parasını çekemiyor. Bunun nedeni ise en düşük işlem tutarının altında PayPal bakiyelerinin olması var.

paypal turkiye den cekiliyor

PayPal’da bulunan bakiyenizi çekebilmeniz için yerine getirmeniz gerekenlerden biri minimum tutarın üzerinde bir bakiyeniz olması. Yani 15 TL, 10 USD yada 10 EUR paranızın olması gerekiyor. Eğer bakiyeniz bu miktarın altında ise sadece harcaya biliyorsunuz. Peki şimdi durduk yere ne için harcayacağız, ne alacağız ki bu para ile diyorsanız size iyi bir tavsiyem var. Paranızı hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz. Mesela biz lösemili çocukların tedavisi için Lösemili Çocuklar Vakfı LÖSEV’i tercih ettik. Sizde dilediğiniz (güvenilir) vakıflara..vs bağış yaparak paranızın son kuruşunu dahi hayırlı bir işe harcayabilirsiniz.

LÖSEV’e bağış yapmak için PayPal’dan international@losev.org.tr adresi üzerinden bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hatırlatmakta fayda var, PayPal 6 hazirandan sonra Türkiye’den çekilmiş olacağı için, Bağışların en geç 6 Haziran 2016’ya kadar yapılması gerekiyor.

[link]LÖSEV: Lösemili Çocuklar Vakfı[/link]

losev paypal

ÖNEMLİ NOT: Bu bir hayır işi ve ne yazık ki bir çok kişi, kurum, kuruluş yada topluluk bizim sayemizde LÖSEV‘e xxx miktar bağış gitti, bu bizim başarımız..vs demektedir. Bu beni çok üzen ve rahatsız eden bir durumdur. Lütfen böyle hayırlı bir işten beslenen pirimcilere fırsat vermeyin. Tabi kide bu benim gibi bir çok kişinin, bir çok kuruluşun, bir çok topluluğun..vs sayesinde oluyor, ancak bunu bir yardım olarak değilde menfaatleri doğrultusunda yapanlar var.

PayPal’ın neden Türkiye’den çekildiğini merak edenler ise @bozuktus’da yazmış olduğum “Paypal Türkiye’den çekildi” başlıklı yazımı okuyabilir.

Ayrıca eğer bir sorundan ötürü PayPal’a ulaşmanız gerekiyor ise öncelikle www.paypal.com/selfhelp/home adresinden bilgi edinebilir, daha sonra ise destek@paypal.com e-posta adresinden iletişime geçebilir veya 444 77 01 ya da +353 1 4369128 numaralı telefonlardan PayPal’ı arayabilirsiniz. (Dikkat! Telefon numaraları global olduğu için fiyatlandırma yüksek olabilir)

Hakkımda
Murat Dinc
Bir şeyler söyle:

10 yorum
  • Aynen öyle Murat hocam. Şuan hesabımda 3.87 TL vardı, gönderdim. Paypal kapanacaksa ve hesaptaki ücret 1 TL bile olsa neden çöpe gitsin ki. Bi’ hayrı olsun demi. :)

  • Çok güzel bir sosyal sorumluluk projesi, mutlaka herkes katılım göstermeli. Teşekkürler..

  • Belirli bir melağ bağışta bulundum. Azda olsa bence çok mantıklı bir davranış. Murat Beyin bu konuda dikkatli ve tenezüllü davranmış. Tebrik ederim.

  • Paypal hesabım vardı fakat şifresini unuttum ve orda kayıtlı cep numaramıda kullanmıyorum aradan baya zaman geçti diyebilirim. Eğer paypal hesabıma ulaşırsam bende içindeki cüzi bir miktarı bağışlayabilirim. böyle paylaşımlar her zaman bizlere yakışacak paylaşımlardır.

    • Konu oldukça eski bir konu, halen mümkün mü bilmiyorum ama sanırım değil. Zira bu kampanya Paypal Türkiye’den çekilmeden önceydi.

  • Paypal özellikle yurt dışı için yapılan ödemelerde çok büyük bir kolaylıktı sanal alanda ticaret yapanlar için kapatılması bir şahsen beni üzmüştü ancak en azından kalan bakiyelerimizi löseve bağışlamak çok iyi bir öneri olmuş. Paypalın bir gün yine Türkiye için aktif olacağını düşünüyorum ben.