Miyavliyo’ya Kardeş PetZeek Geliyor!
PetZeek Köpek Bloğu

Miyavliyo’ya Kardeş PetZeek Geliyor!

Pati, patidir.

Bu yazı için bulduğum en iyi başlangıç cümlesi bu oldu. Belki de tarihe bir özlü söz bırakmışımdır, olamaz mı? 😊

Evet, olmayabilir ama Miyavliyo ailesi olarak tarihe kediler hakkında 270’ten fazla tamamı Türkçe, bilgi dolu, kaliteli ve kapsamlı içerik bıraktık. Yalnızca 1 yıl önce bir alan adıyla başladığımız Miyavliyo isimli kedi bloğu projemizde 8 ayın sonunda aylık 60.000’den fazla site trafiğine ulaştık. 2020’nin başlarında 10.000 takipçisi olan @Miyavliyo kullanıcı adlı Instagram hesabımızın takipçi sayısı, bir yıl içerisinde ailemize katılan 70.000’in üzerinde dostumuzla, 86.000’i aştı. Başka ne mi oldu bu heyecan ve gurur verici sayıların dışında? Belki de bir kedinin hayatını güzelleştirdik, belki birileri Miyavliyo’dan edindiği bilgiler sayesinde bir kediye evini açmaya karar verdi. Sözlerim özlü söz olmasa da bundan büyük mutluluk mu olur 😊

Her pati kıymetlidir.

Yaklaşık bir yıl boyunca miyavladık da miyavladık. Köpek dostlarımızı biraz kıskandırdık. Dinç Medya olarak artık onlar için de bir şeyler yapmanın zamanı geldiğine karar verdik ve Miyavliyo’nun kardeşi PetZeek’i kurduk. 20 Şubat 2021’de yayınlanacak olan yepyeni bloğumuzla tıpkı kediler için olduğu gibi köpekler için de çalışmaya başlıyoruz. En sadık dostlarımıza sadakatimizi böyle gösteriyoruz.

Miyavliyo’da ansiklokedi, bakım, beslenme, eğitim, sağlık, cinsler ve haberler gibi kategorilerde ürettiğimiz içeriklerdeki “kediler hakkında her şey” ilkemizi değiştirmeden PetZeek’te de uygulayacağız ve takipçilerimize en güvenilir, en kaliteli, en kapsamlı bilgileri sunmak için durmadan çalışacağız. Özellikle “cinsler” kategorisinde ortaya koyduğumuz farkımızı ve deneyimlerimizi olduğu gibi PetZeek’e aktararak en güvenilir global kaynaklardan edindiğimiz bilgilerle köpek cinslerinin merak edilen tüm özelliklerini olabildiğince kapsamlı bir biçimde köpek severlerle buluşturacağız. Kısacası artık “köpekler hakkında merak edilen her şey” PetZeek’te erişilebilir, geniş, anlaşılır olarak yerini alacak. Yani PetZeek, köpekler hakkında kocaman bir kütüphane olacak.

Bir köpek, bir köpekten çok daha fazlasıdır.

Miyavliyo ve PetZeek ailesi olarak canlıların hak ettikleri değeri görmesi, uygun şartlarda yaşaması, en iyi bakıma ulaşabilmesi ve biz insanların onları daha iyi tanıması için çabalıyoruz. 1 yıldan birazcık uzun bir zaman diliminde böylesi bir ilgiyle karşılaşan Miyavliyo gösteriyor ki dostlarımızın bize ihtiyacı var hem de kedi – köpek ayırt etmeden hepsinin. Geçtiğimiz yıl bütün enerjimizi harcadığımız kedilerden sonra bu yıl da bir köpeğin cinsiyle, kişilik özellikleriyle, bakım ve sağlık gereksinimleriyle ve en önemlisi duygularıyla bir köpekten ibaret olmadığını anlatmak için uğraşacağız. İnsanlık tarihi köpeğin evcilleşmesiyle bambaşka bir ivme kazandı. İnanıyoruz ki bugün “köpeğin yeniden keşfi” biz insanlara duygusal bir devrimin yolunu açacaktır. Köpeklerin hayatlarımıza kattıklarını anladıkça ve onlar için daha yaşanabilir hayat tasarlamayı öğrendikçe içsel yolculuğumuzu bir üst seviyeye taşıyıp gelişeceğiz. PetZeek ile buna katkıda bulunmaya çalışacağız.

PetZeek ve Miyavliyo kardeşler sunduğu kaliteli, kapsamlı, ulaşılabilir ve anlaşılır bilgiyle kısa sürede evcil hayvanlar konusunda bir başvuru kaynağı oluşturup Türkiye’nin en büyük evcil hayvan projeleri olmayı hedefliyor. Siz hayvan severlerin desteğiyle hedefimize ulaşmaya kararlıyız. Bir soluk alıp sevimli evcil hayvanlara olan sevginizi tazelemek ve neler yaptığımızı görmek için Instagram’da @miyavliyo ve şimdiden aktifleşen @petzeek hesaplarımızı takip ederek bize destek olmaya başlayabilirsiniz. PetZeek’in açılacağı 20 Şubat’ı sabırsızlıkla beklediğimiz bugünlerde heyecanımıza ortak olmanızı ve bol kedili bol köpekli günler geçirmenizi dilerim.

Son olarak, işte size Fransız şair Anatole France’dan gerçek bir özlü söz 😊

İnsan bir hayvanı gerçekten sevene dek, ruhunun bir yanı gerçekten uykudadır.

Hakkımda
Murat Dinc
Bir şeyler söyle: