Baseus S06

Kulaklık Kabusum Sona Erdi!

Sabah yürüyüşünde müzik dinlemek için pratik bir kulaklık çözümü üretmem gerekiyordu. Bu nedenle kablo karmaşasına son vermek istedim, zira ben kulağımdan cebime doğru sallanan bir kablo olsun isteyen tarafta değilim. Ayrıca bu kabloyu genellikle kıyafetimin içine gömdüğüm için telefonu her elime aldığımda başıma bela oluyordu. Tam da bu sebepten bir bluetooth kulaklık almaya karar verdim. İlk olarak İzmir’de gezerken rastgele bir satıcıdan 30TL karşılığında dışı güzel görünen ama oldukça kalitesiz bir kulaklık aldım. “İyileşecek hastanın doktor ayağına gelirmiş” diyerek aldığım ve ses gelsin yeter mantığında olduğum için fazla bir beklentide olmadığım kulaklık tam bir çöp çıktı, sadece 2 gün kullandıktan sonra bir kenarda dursun bile diyecek değeri biçemediğim için kulaklık direk çöpü boyladı.

swzyor ly 11Daha sonra ise asıl almayı düşündüğüm yer olan Aliexpress’e girdim ancak yeni bir fiyasko beni bekliyordu. En çok satanlar şeklinde arama yaparak bulduğum kulaklıklar arasında gözüme kestirdiğim bluetooth Kulaklık SWZYOR LY-11‘i almaya karar verdim. 5 bin+ satmış olması ve 3bin+ geri bildirimden 4.8 puan ortalamasına sahip olması bu ürünü almaya karar vermemdeki en büyük etken oldu. Toplamda 8.35$ ödeyerek aldığım ürünün sinyal kalitesi o kadar kötüydü ki cebimdeki telefonun bluetooth sinyaline bile bağlı kalmayı başaramıyor, sürekli kesiliyordu.

Bunun üzerine işlevini yerine getiremediği ve vaat ettiği kaliteyi yakalayamadığı gerekçesi ile para iadesi için AliExpress’de ki siparişe “dispute” açtım. Anlaşmazlığın sebebini açıkça belirtmek adına bir video ile yaşadığım sorunu anlattım ve anlaşmazlık konusuna ekledim. Ardından satıcı ile bir süre görüştük ancak bana sürekli “dispute” talebini iptal et yeni ürün gönderelim..vs cevaplar vererek samimiyetsiz tekliflerde bulundu ve anlaşma sağlayamadık. Anlaşma süresinin sona ermesinden sonra ise araya AliExpress girdi. Neyse ki ürünün sorunu ile ilgili ek bilgileri ilettikten sonra AliExpress bana elde tutulur 2 teklif sundu. Teklifin biri ürünün iadesi ve %100 geri ödeme, diğeri ise şartsız %50 para iadesiydi. Ürün hiç bir işime yaramıyor olmasına rağmen Çin’e göndermek çok maliyetli olacağı için 2. seçeneği tercih ettim ve %50 para iadesi aldım, bu durum beni oldukça memnun etti.

baseus s06 telefon

Tüm bu yaşananlardan sonra kulaklık ihtiyacımı bir süreliğine rafa kaldırdım ve güzel bir ürün görene kadar yeni bir bluetooth kulaklık almamaya karar verdim. Birkaç ay sonra ise bir Facebook grubundaki tavsiyeler neticesinde 11.11’de Baseus‘un S06 model kulaklığını aldım ve 11.11 yoğunluğuna rağmen oldukça hızlı bir şekilde ulaştı. Yaşanan kulaklık facialarından sonra Baseus S06 beni ciddi anlamda etkiledi. Daha iyi bir fiyat/performans ürünü olamayacağı gibi genel kullanım için de daha iyi bir ürün olamaz diyebilirim.

Sinyal kalitesi oldukça iyi, mutfakta yemek yaparken odamdaki telefona gelen çağrıyı cevaplayıp mikrofonu ile rahatlıkla arayan ile iletişime geçebiliyorum. Mikrofon demişken, genelde olsun diye oldurulanın aksine oldukça kaliteli bir mikrofon koyduklarını arayanların geri bildirimleri ile rahatlıkla söyleyebilirim. Net bir şekilde sesleri iletiyor ancak eksisi ise biraz fazla dış sesi iletmesi diyebilirim, zira musluk/su sesi, poşet sesi ve kapı sesi gibi sesler çok net karşı tarafa gidiyor. Üzerinde bulunan uçların haricinde S ve L kulak uçları da kulak delikleri küçük ve büyük olanları için poşetinden çıkıyor, ben S kullandığım bu oldukça iyi oldu. Saklama ve seyahat çantası ise fazlasıyla iyi diyebilirim. Hediye diye uyduruk bir çanta yapmak yerine uzunca bir süre sorunsuz kullanılabilecek bir çanta yapmışlar. Kulaklıktan çok çantayı sevecektim az kalsın, çok şirin.

 • Ürünün teknik detayları ise şu şekilde;
 • Marka: Baseus
 • Model: Encok-S06
 • Renk: Siyah, Beyaz ve Kırmızı
 • İletişim: Kablosuz
 • Kablosuz tipi: Bluetooth
 • İletişim Mesafesi: 10 Metre
 • Sitil: Manyetik Wireless Bluetooth Kulaklık
 • Frekans aralığı: 20-20000hz
 • Hat uzunluğu: 0.6 Metre
 • Duyarlılık: 93±3dB
 • Direnç: 32Ω
 • Batarya kapasitesi: 100mAh Lithium
 • Bekleme süresi: 200 Saat
 • Çalışma süresi: 8 Saat (tam şarj ile)
 • Şarj Süresi: 2 saat
 • Mikrofon: Var
 • Kontrol düğmesi: Var
 • Ses kontrolü: Var
 • Su geçirmezlik: Yok
 • Aktif gürültü engelleme: Yok
 • Apt-x desteği: Yok
 • APP desteği: Yok
 • Hazıza kartı desteği: Yok

Eğer ürünü beğendiyseniz ve satın almak istiyorsanız BURADAN Baseus’in resmi mağazasındaki S06 model boyun bantlı bluetooth kulaklığına ulaşabilirsiniz. 25 bin’den fazla satan ve 14 bin olumlu yorum alan ürün ile ilgili fazla söze gerek yok sanırım :)

Hakkımda
Murat Dinc
Bir şeyler söyle:

38 yorum
 • Çinden alınan elektronik ürünlere güvenmiyorum, marka değilse büyük sıkıntı. Bluetooth kulaklığı örnek verirsek içinde kullanılan minik batarya patlayıp kulağınızı sağır edebilir. :/

  • Evet haklısın, Çin mallarının bir çoğu eskisi kadar olmasa da helen sorunlu ve yeterli kalitede değil. Kulaklık bataryasına gelecek olursak, çoğu kulaklığın bataryası kulakta değil, ipinin üstündeki minik kutunun içerisinde. Bu nedenle kulakta patlama durumu söz konusu değil, ancak yinede boyun bölgesine denk geldiği için patlaması durumunda deri yanmasına..vs neden olabilir.

   • Her türlü sıkıntı, marka olmayan bir şeyi almayın.Marka olan bir şeyde de olabilir bu tarz şeyler ama en azından tazminat alabilirsin. :)

    • Markalar eskiden markaydı bence hele ki bu günlerde… Bütün cihazları neredeyse foxconn firması yapıyor(çin menşei bir firma).Bu nedenle marka takıntılığı yapmaktansa ne kadar ekmek o kadar köfte mantığıyla ilerlemeniz daha mantıklı…

 • Sizin için mükemmel bir seçim olmuş fakat benim tavsiyem tam bağımsız kulaklıklar.Bunlar bile bazıları kablosuz olmasına rağmen diğer kulaklığa iletmesi için kabloya ihtiyaç duyuyor.Ben şahsen tek kulaklıkla takılan birisiyim.Tam bağımsız kulaklıkla hem daha uzun şarj deneyimi sağlarken yanında gelen powerbank sayesinde de diğer kulaklığımı şarj edebiliyorum.Böylelikle 8 saat dediğiniz müzik dinleme keyfiniz benim için 1.5 güne kadar ulaşabiliyor.

 • Valla sonunda rahata kavuştuğunuza sevindim. Müzik dinlemek benim için de oldukça önemlidir. Bazen kulaklığımı almayı unuttugumda o kadar çok müzik çekiyor ki canım, sizin de dediğiniz gibi ses gelsin yeter modunda ucuza bir kulaklık alıyorum. Ama yine de tavsiyem, 1 kere alın kaliteli olsun. Hem müzik keyfiniz üst düzey olur hem de sağlığınız bozulmaz.

 • %50 para iadesi doğru seçim olduğunu düşünüyorum. Gerçekçi olmak gerekirse elektronik eşyaları internetten almayı hiç sevmiyorum gerekirse 10 20 tl daha fazla verip mağazadan deneyerek ve güvenerek hem içimi rahatlatıyor hem de kargo vs beklemeden dilediğim kısa süre içerisinde kullanabiliyorum :)

  • Evet haklısın, Çin gibi uzak ülkelerden ve kargo servisi kötü olan ülkelerden gelen kargolar çok geç ulaşıyor. Ancak TR’deki fiyatları genelde 2 katı oluyor, bu nedenle beklemeyi göze alıyorum. Ayrıca TR’de kargolar genelde 1 günde geliyor, mağazada deneyip internetten almak da bir seçenek. Böyle mağazaya gidip ürünü deneyip internetten alan çok var, ben sadece Logitech G29 Dreksiyon setini mağazadan deneyip internetten almıştım. 1.000TL gibi bir fiyat farkı varken ve bunu bildiğim halde mağazadan alsa idim kendimi keriz gibi hissederdim :D

 • İlgili model hakkında bir bilgim yok ve markayı açıkçası tanımıyorum. Bu tarz ürünlerde ürünün iç ve dış malzemesinin önemi oldukça yüksek. Yaşanabilecek ufak bir hata, kalitesiz ürün nedeniyle sağlığınıza çok büyük hasarlar verebilir. İlk olarak 2 yıl önce kullanmaya başladım ve kampanyayla 140 TL’ye Samsung Level U kulaklık almıştım. Geçtiğimiz eylül ayının başında ilgili ürünü yenileyerek tasarımsal olarak bu ürüne benzeyen bir JBL kulaklığa geçiş yaptım 300 TL değerinde. Fakat ürünü 1 ay sonra Apple Airpods ile değiştirdim onu bir arkadaşıma hediye ettim. Sanırım şuan alınabilecek en ideal kulaklık bahsettiğim JBL modeli fiyat&performans olarak ve tabii kalitesi de bilinen bir ürün.
  Ek olarak merak eden olacaktır; Airpods şuana kadar elime geçmiş en harika teknoloji diyebilirim.

 • Kulaklık ile ilgili oldukça detaylı bir inceleme olmuş. Kendim de bu konuya meraklı birisiyim kulaklık almayı düşünüyorum. Bahsettiğiniz kulaklığı da değerlendireceğim. Teşekkürler yazı için elinize sağlık.

  • Bu kulaklığı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Bence gerçekten fiyat/performans olarak mükemmel. Yorumunuz için teşekkürler.

 • Çin ne yazık ki büyük bir facia. Daha 11.11 de adlığım ürünler gelmedi, aksine ptt kargomu geri çin’e göndermiş. Buradan da selam olsun ptt’ye.

  11.11 N11 kampanyasından SWZYOR LY-11 modeline benzer bende bir kulaklık almıştım. Bende sarkan, giysinin altından kaşıntı yapan kulaklığı asla sevmem. Bu yüzden bluetooth kulaklık denemeye karar verdim ve en büyük hatayı yaptım. Kulaklığın şarjı 1 gün değil 1 saat bile gitmiyordu. Evde yan odaya geçtiğimde bağlantı hemen kopuyordu. Vermiş olduğum 22.40 tl çöpe gitti. Satın ucuz mal almayın.

  Baseus konusunda da doğru seçimi yapmışsın Murat ağabey. Bilirsin belki Baseus ürünlerinden bizde satıyoruz. Baseus ürünlerine ilgi çok fazla. Özellikle kulaklarına stok yetiştiremiyoruz, çok sipariş veren oluyor. Keşke sende Baseus S06 kulaklığını bizden alsaydın :)

 • Alı expresten bir zamanlar çok alışverişim oldu .On alışverişin yarısı gerçekten de cop denecek kadar kötüydü. Artık görmeden denemeden almayı tercih etmiyorum.
  Eşimin de güzel bir Bluetooth kulaklığa ihtiyacı var su an tavsiyeniz üzerine Baseus u tercih edebiliriz. Nereden aldığınızı yazarsanız sevinirim.

  • Benim Aliexpress’den aldığım ilk kulaklık gibi bazı ürünler gerçekten çok kötü. Ancak bunu rahatlıkla tavsiye edebiliyorum. Fiyat/Performans olarak oldukça iyi, daha pahalı daha iyi kulaklıklar da olabilir ancak bu fiyat seviyesi bir kulak içi kulaklık için oldukça iyi.

 • Kulaklık kabusum sayenizde sona erdi bende 3 tane farklı kulaklık alıp denedim param boşa gitti yazınızı okuduktan sonra doğru kulaklığı buldum teşekkür ederim.

 • Valla samimi olarak söyleyeceğim merakla okudum. :) hele ikinci kulaklıkta işe yaramayınca bluetooth kulaklık antipatim oldu ?

 • Baseus ürünlerinin kaliteli olduğunu oğluma aldığım kulaklıktan biliyorum. Geçen ay oğlum kulak içi kulaklık istediğinde aksesuar işi yapan öğrencimin dükkanına uğradım. bana Baseus’un kulaklığını uzattı. Fiyatı diğer kulaklıklardan daha pahalı olduğunu ama bu kulaklık ile sorun yaşamayacağımı ve oğlumun bu kulaklığı uzun süre kullanacağını belirtti. Anladım ama yine de insanın içine bir şüphe düşüyor. Bir kereliğine deneme şansım oldu kulaklığı ve ses kalitesinin oldukça iyi olduğunu anladım. Elbette daha pahalısı veya daha farklı ses çıkış değerleri vereni vardır ama verilen ücrete göre oldukça iyi ses veren bir kulaklık markası. güvenerek alabilirsiniz.

 • Bluetooth kulaklık alırken oldukça seçici olmak gerekiyor. Sizin de bahsettiğiniz gibi aldıktan sonra çöpü boylayan çok ürün var :)

 • Bende uzun uzun bluettoth kulaklık almak için araştırma yapmıştım fakat sonradan düzgün bir model bulamayıp kablolu istediğim kulaklık da indirime girince kablolu ile devam kararı almıştım. Fakat bu model gerçekten tasarımsal olarak da kalite olarak iyi görünüyor. Tabii uzun süre kullanmadan da net bir şey demek zor.

 • Elektronik cihazları alırken çok dikkat ediyorum. Her zaman kaliteli olanı tercih ediyorum. Ucuz kalitesiz ürünler sağlığı da tehdit ediyor. Ne demiş ata sözü ucuz mal alacak kadar zengin değilim.

 • Teknolojik ürün alışverişi benim için hep zorlu ve sıkıntılı olmuştur. Ürünlerin teknik özelliklerini çok iyi bilmediğim için sizinki gibi detaylı bilgi veren içerikler benim işimi çok kolaylaştırıyor. Teknolojide olanaklar ölçüsünde en kaliteli ve en fazla kullanıcı beğenisi almış olanı neyse onu alayım da başım ağrımasıncı biriyim. Kulaklığı sayenizde halletmiş oldum; detaylı dolu dolu içerik için çok teşekkürler.

  • Evet bu iyi bir yöntem ancak dediğim gibi bende en fazla beğeni alan ürünü almıştım ancak durum hiç de beklediğim gibi olmamıştı. Sonunda araştırıp teknik detaylara hakim oldum ve bir kulaklık daha aldım, bu sefer çok memnunum.

 • Görselde oldukça güzel gözüküyor bende bluetooth kulaklık çok aradım güvenemedim alamamıştım da bu makale benim için güzel oldu. Takip ediyorum da seni yaşadığımız sıkıntılar hep benzermiş :)

 • Bi kulaklıklar tek benim kabusun değilmiş demek ? bi de hemen bozuluyorlar ya sınır oluyorum. Şu an telefonumun orjinal kitaplığını kullanıyorum ama sorum olursa önerinize de bir şans vereceğim.

 • Ben Çin’den Airpods emsali bir ürün sipariş ettim. Fakat çok memnunum şuanda yeni olduğundan mı yoksa sürekli böyle mi devam edecek şarj performansı çok memnun etti. Ben alırken büyük tedirginlikle sipariş ettim umarım yeni olduğu için değil sürekli bu şekilde aynı performansı verir. Üstelik fiyatı da 12 Dolar çok fazla pahalı da değil.

 • Bir sonuca ulaşmanıza sevindim. Bende Aliexpres ten nadirde olsa alış veriş yaparım ama hiç elektronik almadım doğrusu güvenemedim.

 • Bu yaz bende 3 tane kulaklık aldım bir tanesi hemen bozuldu diğerini halen kullanıyorum. Hemen bozulan pahalıya aldığım kulaklıktı. Ucuza aldığım ise halen sapasağlam çalışıyor. Hocam sende önce biraz sıkıntı yaşamışsın ama sonra rahata kavuşmuşsun. Güle güle kullanın hocam.

  • Evet ne yazık ki bolca sıkıntı yaşadım kalitesiz ve kaliteli görünen ürünlerden. En nihayetinde kaliteli bir kulaklık bularak rahatladım :)

 • Kulaklık seçiminin nasıl bir sancı olduğunu çok iyi biliyorum. Benim de onlarca denemem oldu, ama sonunda ben de sizin gibi doğru seçimi buldum diye düşünüyorum. Marshall Major II’de karar kıldım, her ne kadar kulak üstü kulaklıklara fazlasıyla mesafeli olsam da. Ama kulak üstü kulaklığı her zaman kullanmak mümkün olmuyor. O yüzden ben de Baseus’a bir şans vereyim diyorum öneriniz sonucunda. 13 doları riske etmeye değer bence. Öneri ve incelemeniz için teşekkürler, umarım Baseus sizi memnun ettiği kadar beni de memnun eder.

 • Çok detaylı bir inceleme olmuş. Sene oldu 2019 ben yine de halen kablolu kulaklıkları tercih ediyorum. Bir nevi lazer göz ameliyatı olmaktan korkmak gibi birşey bu. Güvenli gelmiyor kulağımın içine kadar o radyasyonu sokmak. Hem pil süresi gibi dertlerim olmuyor. Tek derdim sesin kalitesi ve korunumu. Dandik bir kulaklıkla sesin dışarı çıkmasıyla çevremdekileri rahatsız etmek de istemem.

 • benim için her zaman önemli olan fiyat performans ürünleridir, bu yazıda da ben istediğim ürünü buldum diyebilirim. teşekkürler.

 • Öncelikle güle güle kullanın. İlk defa duyduğum bir marka. Çin ürünlerine karşı ön yargım yok. Çin’de paraya göre kalite var. Yani çok sağlam kalite ürünlerde üretiliyor. Bir süre kullandıktan sonra tekrar ürünle ilgili yorumlarınızı bizlerle paylaşırsanız iyi olur.

 • Kulak ici kulaklıklar benim de tercihim. Yakın zamanda koşu için bluetoothlu bir kulaklık aldım. Oldukça memnunum.

 • Müzik dinlemeyi seven birisi olarak Airpods kullanıyorum ve aşırı derecede memnunum herkese tavsiye ederim :)