Hayatı Kolaylaştıran USB Kablosu
pzoz manyetik hizli sarj kablosu ikisi bir arada

Hayatı Kolaylaştıran USB Kablosu

Son zamanlarda internette ve arkadaşlarımda sıkça gördüğüm USB şarj kablosunu nihayet alma fırsatım oldu. 5 ay kadar önce aldığım ve 5 aydır kullanmakta olduğu USB kablosundan oldukça memnun olduğum için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Mıknatıslı bir girişinin olmasından dolayı oldukça pratik olan kablonun ucunu şarj etmek istediğiniz cihaza taktığınızda, kablo takma derdi ortadan kalkıyor. Bir üst seviyesi kablosuz şarj istasyonu olan teknolojinin ekonomik alternatifi olan mıknatıslı kablo yöntemi zamandan tasarruf sağlamak konusunda oldukça başarılı. Kablonun ucunda bulunan yeşil ışık ise hem kabloya güç geldiğini gösteriyor hemde kablonun karanlıkta nerede olduğunu belli ediyor, böylelikle karanlıkta kablonun ucunu bulmak için uğraşmaya gerek kalmıyor. Otomatik olarak kenetlenen ucun bir yönü bulunmuyor, ters yada düz fark etmeksizin enerji geçişini sağlayabiliyor.

5 Ay önce PZOZ‘ın resmi Aliexpress mağazasından yedek uç ile birlikte aldığım manyetik kablo için 4.67$ gibi oldukça makul bir ücret ödedim. Type C ve Apple için uçlarının da bulunduğu kablonun Mikro uçlu modelini hem telefonumda hemde kablosuz kulaklığında 5 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Kablonun standart olmasından dolayı farklı uçları kullanarak tek kablodan güç almak mümkün. Hızlı şarj desteğinin de bulunduğu kablo örgülü yapısı ile uzun vadede sorunsuz çalışacağını garanti eder durumda, uzun süre kullanıldığında ise herhangi bir ısınma sorunu yapmıyor. Direk prize Samsung’un orjinal Adaptörü ile taktığım ürün, Çin malı ön yargısını yıkar nitelikte. Nede olsa Çin malı var Çin malı var, önemli olan nerenin malı olduğu değil kalitesi. Samsung kablonun giriş kısmı kısa sürede deforme olmuş, kullanılmaz duruma gelmişti. Bu üründe böyle bir şeyin söz konusu olacağını sanmıyorum, zira bir zorlama olmaksızın bağlantı sağlanıyor. Genelde telefonun güç girişini kabloya doğru tutmak yeterli oluyor. Mıknatısın çekim gücüne değinmek gerekirse Samsung Note 4 telefonu salladığımda kopmayacak kadar iyi durumda. Aşağıya eklediğim görsellerden kablo hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ürünü satın almak isterseniz BURADAN PZOZ’ın resmi mağazasındaki ürün bağlantısına ulaşabilirsiniz. 60 bin’den fazla satan ve 35 bin olumlu yorum alan ürün ile ilgili fazla söze gerek yok sanırım :) Birden fazla üründe kullanmak niyetindeyseniz sizde benim gibi mutlaka ek uç talep edin, zira ben Powerbank için uç almadığıma pişman oldum.

Hakkımda
Murat Dinc
Bir şeyler söyle:

26 yorum
 • bu usb kablosunu uzun suredir almak istiyodum ama kafamda bazı sorular vardı onuda burda okuyarak. galıba yendim :D artık guven ile alabilirim sanırım tesekkur ederim size. kolay gelsin .

 • Çok güzel, işe yarar bir ekipman. Fiyatı da oldukça makul, hatta sen aldıktan sonra daha da düşüş hocam.
  Bilgilendirme için teşekkürler…

 • Bu tarz ürünleri çok seviyorum. Basit ama çok kullanışlı oluyorlar. Güzel ve kaliteli bir inceleme olmuş teşekkürler.

 • Valla benim de sürekli şarj girişim bozuyordu 3 kere yaptırdım ama daha yapılamayacak gibi bu baya işimi görür aslinda.Tesekkurler yazı için

 • USB kablolarının en büyük sorunu gerçekten dayabıklılık bu ürün bu soruna çözüm bulmuşa benziyor alıp deneyeceğim yararlı bir ürün kesinlikle.

  • Kablo yıpranacak gibi görünmüyor ancak telefona takılan uç belki zaman içerisinde aşınır, zira sürekli cepte sürtünme halinde. Buna dayanacak kadar kaliteli olup olmadığını zaman gösterir.

 • Ürünü çok beğendim ve fiyatta inanılmaz uygun. Ancak bu ürünü Türkiye’ de bulma fırsatımız var mıdır ? Bir fikriniz var mı acaba ? Teşekkürler.

  • PZOZ’ın bazı ürünleri TR’de var ancak bu ürün yok, olsa da pek avantajlı olmazdı diye düşünüyorum. Zira ithal eden firmanın mali ve idari masrafları ile kar marjı için içine girince fiyatı ortalama 2 katına çıkıyor. Çin’den kargo ile gelmesi her türlü avantajlı oluyor.

 • Aslında bu usb kablosunun en büyük yararı telefona takılan ucun hep telefonda olması , normalde diğer şarjz cihalarının hep telefona takılan ucu ya kırılıyor ya kopuyor , heralde bundanda anladığım gibi yapışkan (mıknatıslı bir sistem var ) bunu insanlara tanıtmanız çok güzel , teşekkürler bu güzel ürün için.

  • Benim çok işime yaradı ve oldukça başarılı bir ürün olduğu için bunu herkes ile paylaşmak istedim. Evet manyetik yani mıknatıslı olduğu için kopma ve kırılma derdi yok, Ayrıca telefonun şarj girişini de korumuş oluyor.

 • Ürün oldukça kullanışlı görünüyor yakın bir zamanda bende bu tarz bir ürün sipariş verebilirim kullanmış olduğum şarj kablosu yakında iflas edecek yavaştan kablonun üzerinde yer alan plastik kısım kalkmaya başladı. Aslında benim kablomda problem yoktu kız arkadaşımla değiştim yoksa 2 yıldır ufak bir zedelenmesi dahi yoktu arkadaşıma 3 kere kablo hediye ettim 2 yılda muhtemelen 4. olarak bundan 2 tane sipariş edip onada bir tane hediye edebilirim fiyat olarak da gerçekten çok iyi.

 • Ürün kullanışlı görünüyor bunun yanı sıra telefona takılmaması büyük avantaj kırılma yada şarj yuvasının içinde oynama da olmaz. Klasik şarj kabloları bir süre kullandıktan sonra şarj yuvaları bollaşıyor yada bir başka deyimle laçkalaşıyor sonra uğraş dur telefonu şarj etsin diye. Yazınız ve aliexpress i inceledim bu ürün parasının hakkını veren f/p ürünü yakın zamanda deneyeceğim. Yazınız için teşekkürler.

 • Hayallerin gerçeğe dönüştürülmesi sonucunda cep telefonlarımızı kullanıyor, internette geziniyor ve uzaya yolculuk yapabiliyoruz. Bu tür kabloların daha da kullanışlı olabilmesi için oldukça fazla yaygınlaşması gerekiyor. Bu giriş keşke bütün telefon girişleri için standart olsa. O zaman telefon üreticileri de kutu içeriğinde bu kablolardan verirler.
  Bu şarj kablosunun malzeme kalitesi oldukça iyi. Uzunluğu da yeterli uzunlukta. ben de test etme şansı bulmuştum bir kaç ay önce. PZOZ markasının ne kadar yaygın bir marka olduğunu bilmiyorum ama bu tür ürünler ile piyasada adını duyurabilen bir çok küçük marka biliyorum. Güle güle kullanın.

 • Buralarda type-c bulması zor ya, telefoncular bile uzaylı görmüş muamelesi yapıyor ilk söylediğimde. En iyisi çinden almak başka çare yok gibi + birde ne güzel bir sürü türleride aynı kabloda :)

 • USB kablo hayatımızın parçası olmuş durumda nereye gidersek gidelim yanımızda taşırız ve gerçekten teknoloji devrinde olmazsa olmaz bir alet güzel yazınız için teşekkürler.

 • Fiyatına göre oldukça kaliteli bir kablo yapmışlar her çalışma masasında evde olması gereken bir şarj kablosu. Fakat iPhone için olan değiştirilebilir ucu iyi araştırmak gerekiyor bazı iPhone modelleri orjinal şarj dışında kablo takıldığında uyarı verebiliyor. Bunun yanı sıra aliexpressteki yorumlara bir göz atayım dedim 70.000 (yetmiş bin) civarı yorum alan bir ürün Türk müşterilerin yorumları hep olumlu değerlendirilebilir bence.

 • Güzel bir tasarım. Artık USB yerlerinin bozulmasına son :) O değilde Çin’lilerde ne yapıyor be arkadaş.

 • bende mıknatıslı şarj aleti satın almak istiyordum. Yazınızdan sonra fikrimi tam olarak verdim. Belirtiginiz siteden sipariş verilebilir. Teşekkürler.