Bu Perşembeyi’de Kadırga Koyunda Geçirdik
asos kadirga koyu

Bu Perşembeyi’de Kadırga Koyunda Geçirdik

Yaz geldi geçiyor ben halen tatil haricinde yaşadığım şehirde denize girme fırsatı bulamadım, üstelik kendi işimin patronu olduğum halde nasıl bir çalışma azmi varsa kendime hafta sonu tatili bile ayıramadım, ne tekim dostum Ömür ha bire “hadi bir yerlere gidelim, hadi şuraya gidelim, hadi buraya gidelim” diye diye sonunda şeytanın bacağını kırmamı sağladı, oysaki ben tatilden daha yeni dönmüş ve işimin başına dönmüş, tatilde geçen günlerin zararını telafi etme fikrine ufaktan ufaktan alışmaya başlamıştım. eee tabi kolay değil her şeyi bir kenara bırakıp 15 gün tatil için Antalya’ya gitmek.

Yaz başından beri gitmeyi düşündüğümüz Asos‘da bulunan Kadırga Koyuna en son ısrarların ardından iki hafta önceki Cuma, yani 21 Ağustosta gittik, Edremit‘ten çıktığımız yolculuk toplamda 63,2 KM sürdü ancak o kadar yol gittiğimize değdiğini düşünüyorum.

O değilde paletler ve selfie çubuğunu unuttuk ya. Pek taşımaya alışık olmadığımız ekipmanlar evde unutula unutula çürüyecek o kesinleşti ancak nasıl olur da alınan bir palet 3 yıl boyunca su yüzü görmez, her seferinde de unutulur mu be arkadaş. Üstteki fotoğrafa bakıp “unutmamışsın ya” demeyin o kadırga koyuna ikinci gidişimiz de çekildi birazdan ondanda bahsedeceğim.

İyidi, güzeldi, hoştu, hele denizi harikaydı. Sonuçta yerleşim yeri olmayan bir bölge ve hemen ardında bir yada birkaç sanayi sitesi, binlerce hatta onbinlerce nüfuslu bir şehir yok, işte tamda bu sebeplerden ötürü tertemiz bir deniz kadırga koyunda bizlerle, üstelik koy olduğu için pek dalgalı olmuyor, hemen ardındaki yüksek dağların sayesinde de pek fazla rüzgar da olmuyor.

Balıkesir yönünden gelirken küçük kuyuyu geçince, Çanakkale yönünden gelirken iste Ayvacık kent merkezinden düz devam ederek kadırga koyuna ulaşmak mümkün. Biz Balıkesir yönünden geldiğimiz için Küçükkuyu-Kadırga Koyu yolundan ve çevresinden biraz bahsetmek gerekir ise sağda solda bol bol villa, irili ufaklı tatil köyü ve bolca camping alanı mevcut, aynı şekilde kadırga koyunda da bol bol camping alanı var, çevrede yıldızlı otellerde bulunuyor.

kadirga-koyu-1-manzarakadirga-koyu-1-donusBen tamda hadi artık bu kadar tatil yeter derken Ali bir haftalık senelik izne çıktı, e haliyle ali izne çıktıysa bir yerlere gitmek şart oldu. ilk olarak denize girmek amacıyla örene gittik, ören buradan yaklaşık olarak 16km kadar uzaklıkta, örenin hemen ardından ise bahaneyle kadırga koyuna ikinci kez gitmiş olduk.

Bu sefer öyle hazırlıksız değildik, selfie çubuğunu aldık, paletleri de aldık (gerçi paletleri örende de almıştık) ve bunlara ek birde denizin keyfini sürmek için deniz yatağı aldım :) işte ekipmanlarda tam olunca süper bir perşembe daha kadırga koyunda geçirmiş olduk.

 

oren sahil oren sahil 2 kadirga koyu 2 manzara kadirga koyu 2 donus 2 kadirga koyu 2 domus 1

Hakkımda
Murat Dinc
Bir şeyler söyle:

12 yorum