GameEkstra Tarafından Kandırıldım ya da Dolandırıldım!
corsair st100 rgb premium kulaklik standi

GameEkstra Tarafından Kandırıldım ya da Dolandırıldım!

Bu yazıyı yazmaktan oldukça rahatsızım ancak ortada ciddi bir durum var ve bunu herkesin bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Koskoca GameEkstra diye güvenerek tercih ettiğim firma resmen benimle dalga geçti, son yaşadıklarım beni resmen çileden çıkardı. İnternet üzerinden bu güne kadar yerli ve yabancı, yurt için ve yurt dışı 400’den fazla alışveriş yapmışımdır. Hemen hemen alışveriş yapmadığım hiç bir e-ticaret sitesi yoktur. Ancak ilk defa böyle bir durum ile karşılaşıyorum ve olayın bu kadar uzayabileceğini hayal bile edemezdim.

Her şey bundan tam 71 gün önce yani 02.08.2019 tarihinde GameEkstra’dan 7.1 ses kartlı Corsair ST100 premium RGB kulaklık standı almam ile başladı. Gelen üründe bağlantı kopması, sistem açılışında ürünün açılmaması, RGB aydınlatmasının %70’den daha kısık bir seviyede çalışıyor gibi görünmesi ve USB girişlerinde bağlantı sorunu yaşadım. Yani gelen ürün kusurluydu ve değişmesi gerekiyordu. Emin olmak için Corsair’in resmi forumunda konu açıp yetkililere ve diğer Corsair kullanıcılarına durumu sorarak anormal bir durum olduğunu teyit ettim. 10 iş günü içerisinde ürünü garantiye gönderdim. Üstelik 450TL’ye ürünü alırken 9TL’lik fiyat farkını havale ile isteyen firma kargo masraflarını da havale isteyerek bana ödetti (6TL kargo parası havale ettim). Belki bu konuda haklı olabilirler ancak ben bu güne kadar garanti ve değişim gibi sebeplerden hiç bir firmaya kargo ücreti ödemedim ve firmalar da talep etmedi. Mesela en son Corsair Crystal 570X kasamın içerisinde bulunan Corsair SP120 fanı garantiye gönderirken firma bana “sakın kargo ücreti ödemeyin, kargo ücretini garanti kapsamında biz ödüyoruz” demişti.

Kulaklık standını garantiden gelmeyince ve firma bana e-posta ile cevap vermeyi kesince GameEkstra’ya telefon ile ulaştım ve 20 günün sonunda ürünün kaybolduğunu söylediler ve paramla rezil olmaya da o andan itibaren başladım zira süreci firma yerine ben takip etmek zorunda kaldım. Kargo firması ile görüştüm, firmanın Kadıköy şubesi ile görüştüm, daha sonra tekrar Bahçelievler şubesi ile görüştüm ve teslim alanın adını söyledim. Teslim alanın adını söyleyince ürünü Kadıköy şubesinde teslim alınıp garanti için Bahçelievler şubesine gönderildiğini ancak orada olmadığını(kaybolduğunu) söyleyip bende 1 hafta izin istediler. Bende kandırıldığımı düşünmeyerek tabi dedim ve beklemeye başladım. 1 hafta geçtikten sonra ise birkaç gün benimle ilgilenen arkadaşa ulaşamadım, ulaştığımda ise hala bulunmadığını söylediler. Sinirlenip söylenmem üzerine ise “Abi valla tek başımayım inip servise bakacağım ama inemiyorum katta benden başka kimse yok” gibi cevaplar aldım ve söylenmeye devam edince “sen beni 10dk sonra tekrar ara ben inip bakayım” şeklinde cevap aldım. Tekrar aradığımda ise ürünü bulduklarını ve serviste olduğunu söyledikler, ben yine beklemeye başladım bu sefer servisin ürünü kontrol edip garantiye göndermesi için.

Aradan 1 hafta daha geçti ve tekrar aradım, aradığımda servisin arıza ile ilgili bir şey yapmasının mümkün olmadığı, bu nedenle garantiye gitmesi gerektiğine karar verildiği ve konuşmadan 1 gün sonra garantiye gönderildiği söylendi. Bu zamana kadar toplamda 37 gün geçmişti ve ben nihayet ürünün garantiye gittiğini düşünüyorum ta ki 10 gün sonrasına kadar.

10 gün sonra bilgi almak için tekrar aradım ve bu sefer servis ile görüştüm, servisin kulaklık standından haberi bile yoktu! Bana “buraya böyle bir ürün gelmedi, ürün hakkında bilgim yok, gelse bilirdim” şeklinde cevap verildi ve ürünün servisten çıkıp garantiye gönderildiğini söyleyen arkadaş ile tekrar görüşüp durumu anlattım. Oda bana “Ben servise bilgi vermesi için Murat Dinç’in ürününün garantiye gittiğini söylemesi gerektiğini söyledim, neden öyle dediler bilmiyorum hemen aşağıya inip soracağım sen sonra tekrar beni ** dahili numarasında ara” dedi. Tekrar aradığımda ürünün 1 gün sonra garantiye gittiğini söylediler. Şüphelendiğim ve firmaya artık güvenmediğim için bu sefer de Corsair’in Türkiye distribütörü olarak bildiğim Boğaziçi Bilgisayar’ı arayıp onlara ürünün gelip gelmediğini sordum ve aldığım cevap şöyleydi “Buraya öyle bir ürün gelse biliriz, şu an burada bir kulaklık standı yok. Tek Corsair distribütörü biz değiliz, başka bir distribütöre gönderilmiş olabilir” oldu. Bunun üzerine emin de olamadığım için başka bir yere gitmiştir diye hala iyi niyetle ve sabırla beklemeye başladım.

Bu hafta Pazartesi günü (09.04.2019) firmayı aradım benimle ilgilenen arkadaşın izinli olduğu söylendi, salı günü aradım hasta olduğu için erken çıktığı söylendi ve çarşamba günü ulaşabildim. İlk olarak durum ile ilgili bilgi almak için teknik servise aktardılar ancak teknik servis çağrıya cevap vermedi, konuşma hatırladığım kadarıyla şu şekilde idi;

 • Alo, merhaba *** beyle mi görüşüyorum?
 • Evet, buyurun benim?
 • Ben bu ST100 kulaklık standı ile ilgili arıyorum hani bir ara kaybolmuştu.
 • Evet hatırladım sizi?
 • Durum nedir?
 • Gördüğüm bir ürün yok açıkçası ben teknik servis değilim siz onu teknik servise sorun bana da bir bilgi vermediler açıkçası. isterseniz bir 10 dakika sonra tekrar arayın ben servise inip sorayım.
 • Siz ürünü garantiye nereye gönderdiniz? (şüphelendiğim için sordum zira Boğaziçi’de ürün yoktu)
 • Boğaziçi Bilgisayara göndermişlerdir muhtemelen, ben göndermedim. Teknik servis olmadığım için bilmiyorum nereye gittiğini. Ben size yardımcı olmaya çalışıyorum, bilgi aktarımını sağlıyorum. (daha önce en az 2 defa garantiye gönderttiğini söylemişti hatta teknik servise ararsam bilgi vermeleri için detayları ilettiğini bile söylemişti ancak şimdi bilmiyorum dedi)
 • Tamam o zaman ben sizi 10 dakika sonra mı arayayım?
 • Evet 10 dakika sonra arayın ya da ben sizi teknik servise yönlendireyim onunla bir görüşün?
 • Tamam o halde yönlendirim görüşeyim?
 • Tamamdır? (daha sonra teknik servis çağrıyı cevaplamadı ve görüşme sonlandı)

Teknik servis ile görüşemeyince tekrar aradım ve servis ile görüşemediğimi söyledim, bana “ben aşağıya inip bakayım ve seni bu numaradan arayayım az bekle numaranı teyit edelim” dendi ve numaram teyit edildi. Bir süre bekledim ve geri dönüş olmayınca ben aradım, konuşma şu şekilde oldu;

 • Alo, merhaba *** beyle mi görüşüyorum?
 • Evet benim?
 • Arayacağım demiştiniz aramadınız durum nedir?
 • Kargo takibini şimdi aldım, dün yetiştirememiş çocuklar az önce verdim kargoya.
 • Geliyor yani?
 • Tabi tabi gelecek problem yok dün yetiştirememiş çocuklar.
 • Yarın gelir muhtemelen?
 • Dur kargo takip numaranı vereyim kapatma da!
 • Tamam peki ne işlem yapıldı?
 • Ben sana sıfır ürün gönderiyorum.
 • Teşekkür ederim. (sonunda mağduriyetim giderildi diye sevindim)
 • Rica ederim, kargo takibini hala okumamışlar ya. Çok az bekle kapatma… (devamında takip kodunu aldım ve görüşme bitti)

Takip konu kontrol ettim çalışıyordu ve çarşamba günü evde kargonun gelmesini bekledim ancak ne gelen oldu ne giden. Sonra tekrar sorguladım kargonun Eskişehir’de dağıtımda olduğunu gördüm ve çok şaşırdım, önce ürünün yanlış adrese gittiğini sandım ancak alıcı adı farklıydı, sonra MNG kargo şubesine gidip buraya Murat Dinç adına bir kargo var mı diye sordum zira yanlış takip kodu verildiğini düşündüm(ne kadar safım değil mi?) Ancak gelen bir kargo da yoktu!

Bir gün daha bekledim, Eskişehir’de kargo teslim alındı ve firmayı tekrar aradım. Bu sefer ipler koptu ve artık firmaya kesinlikle güvenim kalmadı, kandırıldığımı ya da daha kötüsü dolandırıldığımı düşünüyorum. Zira firma yetkilisi son konuşmayı inkar etti. Her konuşmanın başında “** beyle mi görüşüyorum” diyerek onay aldığım halde “siz benimle mi konuştunuz, ben size kargo takip numarası vermedim, hatırlamıyorum” dedi ve kargo takip kodunun benim kargom olmadığı söylendi. Tekrar benden süre talep edildi ve pazartesi günü tekrar aramam isteniyor. Öte yandan ilginç bir şekilde ürünümün kayıp olduğu 20 günlük süre zarfında yanlışlıkla başka bir garanti firmasına gönderildiğini söyleyip daha sonra aslında gönderilmesi gereken firmaya gönderildiği de son konuşmamızda belirtildi.

Ürünü göndereli 62 gün oldu ancak hala ortada net bir şey yok. En kötü ihtimal ile para iadesi olacak ancak ben şu para iadesi de istemiyorum zira 2.5 ay içerisinde aldığım ürünün piyasası yükseldi. Ürünü aldığımda başka bir firmadan da alabilirdim ancak şu an aldığım fiyat iadesi ile başka bir firmadan ürün alamıyorum, üstüne ciddi bir miktar ekleme yapmam gerekiyor. Ayrıca şu saatten sonra ürün ile ilgili ben firmaya nasıl güvenebilirim? Üründe sorun yok deyip göndereceklerinden %99 eminim. Pazartesi günü alacağım cevaba göre yasal işlem başlatıp başlatmayacağım karar vereceğim. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.


Güncelleme (13.04.2019): Şikayetimi sikayetvar üzerinden dile getirmek için siteye üye oldum ve birde ne göreyim? Ürünü aldığım günden bu yana toplamda 26 şikayet konusu açılmış, 1 tane bile teşekkür yok. Benim gibi oyalanan bir sürü insan varmış. Şimdi diyorum ki keşke daha önce sikayetvar’a bakıp firmayı ona göre tercih etseydim.

Güncelleme (16.04.2019): GameEkstra ile görüştüm ve ücretin iade edileceği konusunda söz verdiler, yine beklemeye başladım.

Güncelleme (24.04.2019): Ücret iadesini yapmadıkları için GameEkstra ile tekrar görüştüm ancak yine oyalama moduna geçip iade ettiklerini iddia edip banka ile görüşmemi istediler. Banka ile görüştükten sonra iadenin olmadığı kesinleşti ancak firmadaki yetkiliye gün içerisinde tekrar ulaşamadım.

Güncelleme (29.04.2019): Benimle ilgilenen GameEkstra görevlisine tekrar ulaştım ancak sonuç yine değişmedi, iadenin yapıldığını iddia etmeye devam ediyorlar. Gün içerisinde ise ücret iadesi ile ilgili 2 e-posta geldi ve ben bu harcamayı En para kredi kartı ile yapmış olmama rağmen iadenin iş bankası kredi kartıma yapıldığı yazıyor. Her iki bankanın müşteri hizmetleri ile tekrar görüştüm ancak iade halen yok. Firma tarafında ise her türlü iadenin yapıldığı yazıyor/söyleniyor. Şu saatten sonra ise firmanın paramı iade etmeyeceği kesinleşti, an itibariyle öncelikle bankaya harcama itirazında bulunuyorum iadeyi almalarını sağlamak adına. Havale ettiğim ücretleri ise sanırım alamayacağım.

Hakkımda
Murat Dinc
Bir şeyler söyle:

6 yorum
 • Bir ürün alacağınız Zaman iyice araştırmanız lazım. bahsettiğiniz firmanın şikayet var sitesinde onlarca konusu var. Umarım ürününüzü bir an önce alabilirsiniz. Konuyu sürekli güncel tutarsanız iyi olur takip etmek isterim, bilgilendirme için teşekkürler.

 • Hatan ürünü almak değil iade etmemen. Niye değişim için uğraştın anlayamadım. İade etseydin daha iyi olurdu. Ayıplı ürünü 6 ay içinde iade edebilir, değişim talep edebilir yada ayıp oranında para iadesi isteyebilirdin

 • Evet, tekrar geçmiş olsun Murat Bey. Bu tür olayların yaşandığı,ekonomik krizden mi yoksa firmanın karakteristik özelliği mi bilemedim ama sosyal medya da sikayetvar.com isimli sitede bu tür şikayetlerin dillendiriliyor ve muhatap buluyorsunuz. kesinlikle bu firma hakkında ilgili yerlere şikayet edip hakkınızı aramalısınız. Tüketici haklarının sonuna kadar korunması amacı ile oluşturulmuş olan Tüketici Haklarının Koruma Kanununda da gerekli bilgilendirmeler mevcut. Aldığınız firma büyük bir ihtimalle uçurumun kenarında olan bir firma ve ürünün üzerine yattılar. Ülkemizde hakkı ile ticaret yapmak isteyenlerin hakkına giren bu tür firmaların temizlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Kesinlikle sosyal medyada da paylaşım yapmanızı ama yaparken hakaret ve rencide edici ifadeler kullanmamanız gerektiğini hatırlatırım. sikayetvar.com isimli siteyi de kullanmayı unutmayın. iyi günler.

 • Hocam öncelikle geçmiş olsun diyorum, bende bahsettiğiniz siteyi ilk defa duydum, ve alışveriş yaparken daha dikkatli olurum. İsterseniz konuyu tüketici hakem heyetine, yada yargıya taşıyacağım diye bir bildirim yapsanız bence işiniz çözülecektir.

 • Murat Hocam geçmiş olsun. Bahsettiğiniz siteyi yeni duydum. Alışveriş yapmadan önce ve özellikle alışverişimi internetten yapacaksam yapacağım adresi ve firmayı araştırırım. Tabii doğal olarak internetten yapacağım alışveriş için internette araştırma yaparım. Aslına bakarsanız şikayet var gibi sitelerde her zaman doğru sonuçlar elde edemeyebilirsiniz. çünkü çok kaliteli veya çok büyük firmaların bile binlerce şikayetleri olabiliyor ve bunların içerisinde her zaman firma haksız olmayabiliyor. O yüzden daha tutarlı araştırma yapmaya gayret ederim.

  Eğer internetten alacağım alışveriş ürünü elektronik bir eşya ise elektronik eşyaları genelde bilindik firmalardan almaya çalışırım. Halk arasında elektronik eşya bir şans işidir diye söz vardır. Elektronik malzemelerde arıza çıkma oranı yüksek olduğu için Garanti ve serviste sıkıntı yaşamayacağım firmalardan alışveriş yapmaya çalışırım.

  Sizin için bu alışverişte bir tecrübe olmuş. Resmen parayla tecrübe satın almışsınız. Tekrardan geçmiş olsun dilerim.